Zamknij

Minister edukacji zostanie odwołany? "Zwrócę się o przygotowanie wniosku"

PAP
21.06.2021 10:45

Zwrócę się do Koalicji Obywatelskiej o przygotowanie wniosku o odwołanie ministra edukacji Przemysława Czarka – zapowiedział w poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

minister edukacji Przemysław Czarnek
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Przemysław Czarnek powinien zostać odwołany ze stanowiska ministra edukacji i nauki - uważa prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski. - Rządzący próbują szkołę upartyjnić. Próbują wprowadzić indoktrynację zamiast szkoły nowoczesnej, zamiast szkoły, która uczy otwartych postaw, która uczy samodzielnego myślenia. Dzisiaj rządzący chcą sami formować naszych uczniów. Na to nie ma naszej zgody – mówił w poniedziałek Trzaskowski.

Prezydent stolicy zapowiedział, że wróci się do koleżanek i kolegów z Koalicji Obywatelskiej o przygotowanie wniosku o odwołanie ministra Czarka 

Trzaskowski zarzucił rządzącym, że "zniszczyli polską szkołę". Zwrócił uwagę, że "w ostatnich miesięcy polska szkoła borykała się z problemami związanymi z epidemią" a "samorządowcy starali się organizować pracę szkół". - Dzisiaj szkoła ma wiele problemów, choćby powrót do normalności po epidemii – powiedział.

loader

RadioZET.pl/PAP