Zamknij

PSL wkrótce wejdzie w koalicję z PiS? "Mamy otwarte drzwi"

27.07.2020 09:54

PSL już wkrótce dołączy do koalicji rządowej? Jak przekonuje wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, w obozie Zjednoczonej Prawicy pozostają "otwarte drzwi".

Władysław Kosiniak Kamysz
fot. WOJCIECH STROZYK /REPORTER

Koalicja rządząca zostanie wkrótce poszerzona o nowe formacje? Od pewnego czasu spekuluje się, że w niedalekiej przyszłości do obozu władzy mogłyby dołączyć Konfederacja i Polskiego Stronnictwo Ludowe. W ocenie wicerzecznika rządu Radosława Fogla, obóz Zjednoczonej Prawicy dysponuje obecnie wystarczającą większością.

– To jest rząd Zjednoczonej Prawicy – wiemy to nie od dziś. Współpracujemy ze sobą już pięć lat. Jestem głęboko przekonany, że ta współpraca będzie trwała. Znajdziemy takie rozwiązania, które sprawią, że wszyscy będą zadowoleni, a równocześnie cele, które sobie stawiamy zostaną osiągnięte - przekonywał Fogiel na antenie Polskiego Radia.

PSL w koalicji z PiS? Fogiel: My zawsze mamy otwarte drzwi

Fogiel nie wykluczył możliwości poszerzenia obozu Zjednoczonej Prawicy o nowych partnerów. Polityk był w tym kontekście pytany przede wszystkim o perspektywę dołączenia PSL.

loader

– Jeżeli ktoś chciałby pracować razem z nami, żeby Polska się rozwijała, jeżeli ktoś zgadza się z naszymi planami, postulatami, my zawsze mamy otwarte drzwi – zauważył Fogiel.

Zobacz także

Wicerzecznik PiS był także pytany o powrót Jarosława Gowina do rządu. – To są kwestie tak naprawdę wewnętrzne Porozumienia, jednego z naszych partnerów koalicyjnych, kogo zdecydują się wskazać na funkcję wicepremiera – podkreślił polityk PiS.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Polskie Radio