Zamknij

Posłanka KO dołącza do Polski 2050. Ruch Hołowni może stworzyć koło poselskie

PAP
15.02.2021 11:07

Do ruchu Szymona Hołowni Polska 2050 dołącza czworo nowych członków, w tym dotychczasowa posłanka Koalicji Obywatelskiej Paulina Hennig-Kloska. Ugrupowanie ma już troje posłów, co oznacza, że może stworzyć koło poselskie. 

Paulina Hennig-Kloska
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Polska 2050 Szymona Hołowni ogłosiła w poniedziałek kolejne polityczne transfery. W komunikacie przekazanym Polskiej Agencji Prasowej poinformowano, że do ugrupowania przechodzą cztery osoby, w tym jedna posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Mamy przyjemność poinformować o włączeniu do Polski 2050 czworga nowych członków. Są to: posłanka Paulina Hennig-Kloska, radna Edyta Łongiewska-Wijas ze Szczecina, profesor Tomasz Sójka z Poznania i mecenas Patrycja Borkowska z Łodzi Polska 2050 Szymona Hołowni

Jak podkreślono, "jednym z najważniejszych celów bieżących Ruchu Polska 2050 było powołanie koła w Sejmie, aby móc znacząco zwiększyć nasze możliwości działania". "W bieżącym tygodniu zakończymy realizację tego celu" - zapowiedziano. Zgodnie z Regulaminem Sejmu, do utworzenia koła poselskiego potrzeba minimum trójki posłów, a do utworzenia klubu poselskiego co najmniej 15 posłów.

Wcześniej do ruchu Polska 2050 przystąpiły posłanki Hanna Gill-Piątek (wcześniej Lewica) i Joanna Mucha (wcześniej KO) oraz senator Jacek Bury (wybrany z poparciem KO). Do utworzenia koła poselskiego potrzeba minimum trójki posłów.

loader

RadioZET.pl/PAP