Zamknij

Burza po słowach Rabieja o adopcji dzieci przez homoseksualistów. Dostał reprymendę od Trzaskowskiego

Magdalena Kulej
15.03.2019 13:07

„Przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło” – powiedział w opublikowanym w piątek wywiadzie dla „DGP” wiceprezydent Warszawy i polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej. Jak dodał, przyjdzie czas na adopcję dzieci przez pary homoseksualne. „To jest granica, której do tej pory nie przekraczano” – skomentowała Beata Mazurek. W tej sprawie wypowiedziała się nie tylko rzeczniczka PiS, ale też m.in. prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Burza po słowach Rabieja o adopcji dzieci przez homoseksualistów. Dostał reprymendę od Trzaskowskiego
fot. Jan BIELECKI/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją” – mówił w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawej” Paweł Rabiej, który we wrześniu 2016 roku ujawnił, że sam jest gejem.

 

Jak dodał, jest zwolennikiem „etapowania”, a nie zmieniania społeczeństwa na siłę. Proponuje adopcję dzieci w związkach partnerskich, ale dopiero po wprowadzeniu innych zmian. „Najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci” - mówił Rabiej. „W wielu krajach adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest dozwolona i nie spowodowała trzęsienia ziemi” – tłumaczył.

Zobacz także

Politycy PiS komentują słowa Rabieja

Na wywiad żywo zareagowali internauci i politycy PiS. „Wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej o adopcji dzieci przez pary homoseksualne szokują. To jest granica, której do tej pory nie przekraczano. Dla nas ochrona rodziny jest najważniejsza. Przypominam art. 18 Konstytucji” – napisała na Twitterze Beata Mazurek

Swojego zastępcę upomniał też prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. „Działaniom Warszawy przyświeca walka z brakiem tolerancji. Wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią. Poleciłem wiceprezydentowi Pawłowi Rabiejowi zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem” – podkreślił Trzaskowski na Twitterze.

Rabiej się tłumaczy

Po burzy spowodowanej wypowiedzią, jeszcze tego samego dnia po południu Rabiej tłumaczył, że tak naprawdę w kwestii adopcji dzieci przez osoby homoseksualne w Polsce jest „bardzo sceptyczny”.

– Moja wypowiedź na ten temat ma charakter wyłącznie prywatny, nie jest stanowiskiem ratusza, Nowoczesnej ani Koalicji Europejskiej – dodał wiceprezydent Warszawy.

Zobacz także

RadioZET.pl/DGP/PAP/Twitter/MK