Zamknij

Nocna poprawka PiS do tarczy 4.0. Dopłaty dla kościołów i związków wyznaniowych

28.05.2020 19:52

Minionej nocy sejmowa komisja finansów publicznych przegłosowała poprawkę do czwartej wersji tarczy antykryzysowej. Chodzi o zapis, który pomoże Kościołowi i związkom wyznaniowym w czasie epidemii.

Kościół
fot. East News

Kościół i związki wyznaniowe uzupełniły listę podmiotów, które mogą starać się o dopłaty państwa w ramach tarczy antykryzysowej. Poprawki pojawiły się na ostatniej komisji finansów publicznych w Sejmie, w nocy ze środy na czwartek. Zaproponowane przez PiS zmiany zostały przegłosowane.

Sprawa będzie miała wiec ciąg dalszy. Przegłosowana poprawka rozszerza w projekcie grono uprawnionych do przyjmowania rządowej pomocy w ramach przygotowywanej "tarczy 4.0".

Tarcza 4.0. Będą pieniądze dla kościoła

W zapisie projektu rządzący dodali, że dopłaty uzyskają nie tylko przedsiębiorcy u których wystąpił spadek obrotów gospodarczych, ale także jednostka organizacyjna kościoła, związku wyznaniowego oraz kościelna osoba prawna”.

Zobacz także

Wrzutkę komentują politycy i internauci. Do sprawy odniosła się krytycznie wicemarszałkini Senatu.

Tarcza 4.0. Antykryzysowa. Antypracownicza. Umożliwiająca ograniczenie pracownikom wymiaru czasu pracy, dalsze obcinanie wynagrodzeń, likwidację programów socjalnych. I jednocześnie przewidująca dopłaty dla kościoła. @MorawieckiM nie tędy droga. Kościół sobie poradzi, ludzie nie.

- skomentowała Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałkini Senatu (Lewica).

Posłuchaj podcastu

Środki będą wypłacane z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na „dofinansowanie wynagrodzenia pracowników objętych przestojem ekonomicznym”.

RadioZET.pl/TVN24/Twitter