Zamknij

Kaczyński proponuje deklarację ws, nieprzyjmowania euro. "Mam nadzieję, że pokaże dojrzałość klasy politycznej"

17.04.2019 13:42

Wysłałem do szefów formacji parlamentarnych projekt deklaracji. Chodzi o to, żeby te wszystkie formacje zagwarantowały, iż w Polsce nie będzie wprowadzone euro, zanim Polska nie osiągnie poziomu gospodarczego państw Zachodu - powiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński
fot. PAP

- Wysłałem przed chwilą do przywódców najważniejszych formacji parlamentarnych - tzn. do przywódcy Koalicji Europejskiej pana (Grzegorza) Schetyny i do pana (Pawła) Kukiza - projekt deklaracji, którą sam już podpisałem - powiedział Kaczyński na środowej konferencji prasowej.

 

- Chodzi o to, żeby wszystkie te formacje, łącznie z naszą, zagwarantowały, że w Polsce nie będzie wprowadzone euro, zanim Polska nie osiągnie poziomu gospodarczego państw, które leżą na zachód od naszych granic. Tutaj punktem odniesienia są przede wszystkim Niemcy - zaznaczył prezes PiS.

Jak mówił Kaczyński, jest to deklaracja partii i koalicji ponad podziałami politycznymi, ponieważ odnosi się do interesów finansowych państwa i polskich obywateli. - Mam nadzieję, że ta deklaracja pokaże jednak dojrzałość polskiej kasy politycznej, bo w tym wypadku chodzi o oczywisty interes naszego kraju i jego obywateli. Ten interes jest tutaj całkowicie spójny - podkreślił. 

Lider PiS na koniec swojego wystąpienia złożył także Polakom życzenia wielkanocne. - Chciałbym złożyć najlepsze życzenia świąteczne, dobrych, miłych, wesołych świąt i wszelkiego powodzenia we wszystkich dziedzinach. Niech wam się darzy - powiedział. 

RadioZET.pl/PAP