Zamknij

Radio Nowy Świat. Andrzej Duda pojechał na narty do Wisły

17.02.2021 17:48

Andrzej Duda wybrał się na narty do Wisły - informuje Radio Nowy Świat. Doniesienia te są nieoficjalne, otoczenie prezydenta ich nie potwierdziło. 

Andrzej Duda
fot. Damian Klamka/East News (zdjęcie z 2020 roku)

Andrzej Duda pojechał na narty do Wisły - taką informację udostępnił w środę na Twitterze dziennikarz Radia Nowy Świat Klaudiusz Slezak:

Slezak zaznaczył, że informacja dotycząca prezydenta jest nieoficjalna. Także otoczenie głowy państwa nie potwierdziło tych doniesień.

Andrzej Duda jeździ na nartach. Prezydent interweniował ws. zamykania stoków narciarskich

Andrzej Duda znany jest ze swojego upodobania do jazdy na nartach. Często wyjeżdża w polskie góry, a w sieci można znaleźć mnóstwo zdjęć prezydenta na stokach narciarskich. Mało tego: w listopadzie ubiegłego roku, gdy rząd wprowadzał kolejne obostrzenia, osobiście interweniował u wicepremiera Jarosława Gowina, by nie zamykano stoków. W styczniowej rozmowie z TVN24 podkreślił, że zareagował w ten sposób na apele przedsiębiorców.

Uważałem, że jest to moja normalna reakcja. [...] Była ona odpowiedzią na apele. [...] Wszyscy wiedzą, że ja tę branżę znam. Rzeczywiście jestem wielkim sympatykiem narciarstwa. Bardzo lubię narciarstwo jako sport. Interweniowałem i uważałem tę interwencję za logiczną Andrzej Duda

- Później, kiedy mi tłumaczono, dlaczego jednak podejmą decyzję o zamknięciu stoków, z przykrością, ale również uznałem te argumenty. No niestety były mocne, zwłaszcza po tym, co działo się w tamtych dniach i jak niektórzy ludzie się zachowywali - wyjaśniał Duda. 

Stoki narciarskie zostały - decyzją rządu, który w połowie miesiąca nieco poluzował obostrzenia - otwarte, ale warunkowo na ostatnie dwa tygodnie lutego. Od ubiegłego piątku mogą być otwarte, w reżimie sanitarnym, również: kina, teatry, muzea, filharmonie i opery, a także baseny. Hotele i pensjonaty mogą udostępniać gościom połowę swoich miejsc noclegowych.

Koronawirus w Polsce. Wzrost liczby zakażeń. Co zrobi rząd?

Koronawirus w Polsce jednak nie odpuszcza - w ostatnich dniach wzrosły dzienne statystyki zakażeń i zgonów. Także przedstawiciele rządu bądź eksperci wskazują na niepokojące dane oraz prawdopodobne wzrosty liczby zachorowań w najbliższych dniach. Nie można więc wykluczyć, że restrykcje rządowe zostaną z końcem lutego - bądź z początkiem marca - zaostrzone. 

- W optymistycznym scenariuszu zakładamy, że te zachorowania w liczbie średniotygodniowej wzrosną do przedziału 8-10 tysięcy - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. Z kolei dzień wcześniej główny doradca premiera ds. walki z Covid-19 prof. Andrzej Horban w rozmowie z Radiem ZET ostrzegał, że "jesteśmy na najlepszej drodze, żeby ta trzecia fala do nas zawitała".

Miał tu na myśli zarówno rozprzestrzenianie się tzw. brytyjskiego szczepu koronawirusa (bardziej zaraźliwego i łatwiej transmitowanego), jak i sceny z zakopiańskich Krupówek, gdzie kilkutysięczny tłum bawił się bez maseczek i zachowania dystansu społecznego. 

loader

RadioZET.pl/Twitter/PAP