Zamknij

Robert Biedroń pobił matkę? Dziś kobieta broni swego syna

18.04.2019 08:26

„Wraca sprawa sprzed lat, o której lider Wiosny chciałby na zawsze zapomnieć” – czytamy w dzisiejszym „Super Expressie”. 19 lat temu Helena Biedroń, matka Roberta, oskarżyła go o to, że znęcał się nad nią i swoim młodszym o 6 lat bratem Krzysztofem. Spotkali się w sądzie. Według polityka sprawa wypływa dziś na światło dzienne wyłącznie z powodów politycznych.

Robert Biedroń pobił matkę? Dziś kobieta broni swego syna
fot. Gerard/Reporter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według dziennika „plotka, że sprawy z przeszłości mogą przekreślić wyborcze szanse Biedronia, krąży wśród polityków i dziennikarzy już od kilku dni”. „Jako jej inspiratora wskazuje się znanego adwokata związanego ze środowiskiem PO i Koalicji Europejskiej” – czytamy w artykule „Robert Biedroń pobił matkę?”.

 

Z ustaleń „SE” wynika, że „blisko 20 lat temu na wokandę sądu rejonowego w Krośnie trafił akt oskarżenia przeciwko synowi Heleny Biedroń”. Według dziennika „prokuratura postawiła mu zarzuty z art. 157 i art. 207 Kodeksu karnego dotyczące spowodowania uszczerbku na zdrowiu i znęcania się nad matką oraz bratem”, za co groziło nawet pięć lat więzienia.

Zobacz także

„W trakcie doszło jednak do porozumienia. Helena Biedroń oświadczyła, że wybacza swojemu dziecku, nie ma do niego żalu i nie chce wyciągania prawnych konsekwencji” – poinformował „SE”. Autorka publikacji Kamila Biedrzycka dodała, że również „dziś Helena Biedroń broni swojego syna”.

Nie chcę do tego wracać, to był straszny czas [...], nasz dom przypominał wtedy piekło. Robiłam wtedy, co musiałam, żeby chronić siebie, Roberta i resztę naszej rodziny przed mężem. Helena Biedroń w rozmowie z "SE"

Z publikacji wynika, że Biedroń „o sprawie mówi niechętnie i nie przyznaje się do winy”. „Zawsze kochałem i kocham moją mamę i nigdy bym jej nie skrzywdził. To najważniejsza osoba w moim życiu. Przykro mi, że razem z mamą musimy teraz publicznie rozgrzebywać najtrudniejsze wspomnienia o tym, kiedy żyliśmy w wiecznym strachu przed ojcem” – powiedział dziennikarce „SE” lider Wiosny.

loader
Wiele mogę znieść, ale nie ataki na moją mamę. Robert Biedroń

„Według Biedronia sprawa wypływa dziś na światło dzienne wyłącznie z powodów politycznych” – czytamy w „SE”. 

RadioZET.pl/SuperExpress/PAP