Zamknij

Czarnecki: w nocy ostrzelano moje biuro europoselskie. Polityk publikuje zdjęcie

28.02.2020 10:58

Dziś w nocy ostrzelano moje biuro europoselskie w Nowym Dworze Mazowieckim - poinformował w piątek na Twitterze europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Na miejscu pracują funkcjonariusze policji, która potwierdza, że takie zgłoszenie wpłynęło. 

Ryszard Czarnecki
fot. Jacek Dominski/Reporter

"Dziś w nocy ostrzelano moje biuro europoselskie w Nowym Dworze Mazowieckim, ul Sukienna 80 (prawdopodobnie z broni pneumatycznej)" - napisał na Twitterze Czarnecki, dołączając do wpisu zdjęcie ostrzelanego okna.

Policja w Nowym Dworze Mazowieckim potwierdziła, że niedawno wpłynęło do nich zgłoszenie o ostrzelaniu biura. Na miejscu wykonywane są czynności z udziałem funkcjonariuszy. Jak przekazała st. asp. Joanna Wielocha z KPP w Nowym Dworze Mazowieckim, policja prowadzi czynności pod nadzorem prokuratury. Na miejsce przyjechał m.in. specjalista od balistyki.

Na chwilę obecną w porozumieniu z prokuraturą ustalono, iż prawdopodobnie czynności będą prowadzone pod kątem uszkodzenia mienia oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu" - powiedziała Wielocha. Jak podkreśliła, w związku z trwającymi wciąż oględzinami jest za wcześnie, by wyjaśnić, w jaki sposób doszło do uszkodzeń

- powiedziała policjantk. Na miejsce zdarzenia przyjechał też sam Czarnecki. W rozmowie z Polską Agencją Prasową europoseł dodał, że policja zajmuje się m.in. badaniem monitoringu - miejskiego oraz sklepów, które znajdują się w pobliżu biura

Zobacz także

Ryszard Czarnecki jest eurodeputowanym z ramienia Prawa i Sprawiedliwości (wybranym z mazowieckiej listy). W PE zasiada nieprzerwanie od 2004 roku (choć przez pierwsze lata reprezentował Samoobronę). Wcześniej był m.in. posłem na Sejm (z ramienia AWS) oraz wiceministrem kultury. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Twitter