Zamknij

Ryszard Czarnecki wyłudzał pieniądze z Europarlamentu?

30.07.2020 13:22

Ryszard Czarnecki z PiS pobierał nienależne zwroty kosztów podróży służbowych i diety z Parlamentu Europejskiego? Takie zarzuty stawia mu Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF). Akta sprawy zostały już przekazane polskiej prokuraturze.

Ryszard Czarnecki
fot. YouTube: Ryszard Czarnecki

Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, miał pobierać nienależne zwroty kosztów podróży służbowych i diety z Parlamentu Europejskiego – podało OKO.press. Według ustaleń portalu raport ws. Czarneckiego trafił do Prokuratury Okręgowej w Zamościu w maju 2019 roku.

Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) zlecił Parlamentowi Europejskiemu odzyskanie pieniędzy od europosła PiS. O jakie dokładnie kwoty chodzi? Tego nie wiadomo.

Ryszard Czarnecki wyłudzał pieniądze z Parlamentu Europejskiego?

Prokuratura Okręgowa w Zamościu potwierdza, że prowadzi postępowanie "w sprawie doprowadzenia Parlamentu Europejskiego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, przy składaniu wniosków o zwrot kosztów podróży służbowych przez jednego z europosłów".

Zobacz także

Portal Onet zwrócił się do Ryszarda Czarneckiego z prośbą o komentarz. Europoseł PiS powiedział jednak, że nie zna sprawy i nie wie nic o śledztwie prokuratury w Zamościu.

 

Za takie przestępstwo może grozić od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia.

RadioZET.pl/ Oko.press/ Onet