Zamknij

"Bujaj się wariatko". Starcie Sikorskiego i Pawłowicz na Twitterze

01.05.2019 12:46

Kolejna awantura w polskiej polityce przeniosła się na Twittera. Tym razem w rolach głównych wystąpili były szef MSZ Radosław Sikorski oraz posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Jak zwykle w takich sytuacjach padły mocne słowa. 

Twitter
fot. Grzegorz Banaszak/Reporter

Twitter już od dawna jest areną coraz bardziej wymyślnych, ale też brutalnych bądź prostackich awantur między politykami różnych opcji. Nie inaczej było tym razem, zwłaszcza, że głównymi aktorami tego widowiska byli znana z kontrowersyjnych opinii Krystyna Pawłowicz oraz również niegryzący się w język (a raczej...w klawiaturę) Radosław Sikorski.

A punkt wyjścia był, wydawałoby się, niewinny. Były szef MSZ udostępnił na swoim profilu artykuł z Onetu o nowym cesarzu Japonii Naruhito, z którym, jak się okazuje, studiował w Wielkiej Brytanii. "Miło, gdy kolega z roku zostaje cesarzem" - napisała:

Komentarza nie mogła sobie odmówić posłanka PiS. "Pan zawsze chce błyszczeć cudzym blaskiem... Stanie na korytarzu obok młodego studenta z Japonii sto lat temu nie czyni dziś z pana „prawie cesarza”... Cesarz nie wyłudzałyby publicznych pieniędzy na remont swej chałupy... Sayonara!" - stwierdziła:

Sikorski, mimo iż przez siedem lat piastował stanowisko szefa dyplomacji, tym razem...nie bawił się w dyplomację. Odpowiedział tylko krótko: "Bujaj się wariatko":

Kto w tym starciu przekroczył granicę? To już ocenicie sami. 

RadioZET.pl/Twitter