Zamknij
43%
18%
5%
PiS
PO
Wiosna
PiS
43%
PO
18%
Wiosna
5%

W kwietniu na PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem chciało głosować 43 procent zdeklarowanych uczestników wyborów – wynika z najnowszego sondażu CBOS. Do Sejmu dostałyby się zaledwie trzy ugrupowania. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Głosowanie na Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami zadeklarowało 43 proc. ankietowanych, którzy wyrazili zamiar udziału w wyborach. W porównaniu z marcem odsetek zwolenników rządzącej koalicji wzrósł o 1 punkt procentowy.

18 proc. zdeklarowanych wyborców głosowałaby na Platformę Obywatelską. W porównaniu z sondażem z marca PO straciła 2 punkty procentowe.

Na trzecim miejscu znalazło się ugrupowanie Roberta Biedronia – Wiosna, która może liczyć na 5 punktów proc. poparcia. W porównaniu do minionego miesiąca Wiosna straciła 1 punkt procentowy.

Nowy sondaż CBOS. Trzy partie w Sejmie 

Głosowanie na ruch Kukiz’15 i PSL zadeklarowało po 4 proc. badanych chcących wziąć udział w wyborach. Poparcie dla Kukiz'15 w porównaniu z marcem spadło o 1 punkt procentowy; poparcie dla PSL utrzymało się na tym samym poziomie.

Zobacz także

Gdyby wybory odbyły się w kwietniu, progu wyborczego nie przekroczyłyby także Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem 3 proc., KORWiN, na które chce głosować 2 proc. ankietowanych, Nowoczesna, którą popiera 2 proc. badanych oraz Partia Razem, na którą głosowałby 1 proc. badanych.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 4-11 kwietnia 2019 roku na liczącej 1125 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

loader

RadioZET.pl/PAP