Zamknij

Nowy sondaż wyborczy: PiS deklasuje opozycję

15.04.2019 19:04

35 procent Polaków, deklarujących chęć udziału w wyborach do Sejmu oddałoby swój głos na PiS razem z Solidarną Polską i Porozumieniem. 20 procent badanych głosowałoby na PO, a 6 procent na Wiosnę. Do Sejmu weszłoby jeszcze SLD z poparciem na poziomie 5 procent - wynika z kwietniowego sondażu Kantar.

Nowy sondaż wyborczy: PiS deklasuje opozycję
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według najnowszego sondażu - w porównaniu do wyników z marca, w kwietniu PiS odnotowuje spadek o 3 punkty procentowe, a Platforma Obywatelska utrzymuje wynik sprzed miesiąca. Nieznacznie (o 1 punkt procentowy) wzrosło poparcie dla SLD oraz Wiosny. Z kolei notowania PSL spadły o 1 punkt procentowy, w efekcie czego partia ta uplasowała się pod progiem wyborczym.

 

W kwietniu do Sejmu nie dostałyby się również: Nowoczesna (4 proc.), Kukiz’15 (4 proc.) i Wolność (2 proc.), a Razem, Ruch Narodowy, Teraz! i Partia Zieloni, uzyskałyby poparcie poniżej 1 procent.

Zobacz także

Większość chce głosować – wynika z badania Kantar Public

W kwietniu 63 procent badanych deklaruje chęć udziału w wyborach do Sejmu, przy czym 27 procent z nich jest zdecydowana w tej kwestii, a 36 procent raczej przystąpiłaby do głosowania. Przeciwne stanowisko wyraziło 29 procent respondentów – 16 procent zapowiedziało, że zdecydowanie nie pójdzie głosować, a 13 procent raczej nie zagłosuje. 8 procent Polaków jeszcze nie wie, czy odda swój głos w wyborach.

Zobacz także

Sondaż Kantar został przeprowadzony w dniach 5-10 kwietnia metodą wywiadów bezpośrednich na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 987 mieszkańców Polski, w wieku 18 i więcej lat.

RadioZET/PAP