Zamknij

Sondaż Pollster. PiS z ponad 40 proc. poparciem, jedna partia poza Sejmem

PAP
04.02.2021 09:43

Według najnowszego sondażu Pollster dla "Super Expressu", PiS nie traci poparcia i wciąż utrzymuje się na czele. Jak wynika z badania, partia na obecną chwilę może liczyć na ponad 40 procent głosów.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Piotr Molecki/East News

Najnowszy sondaż Pollster dla "Super Expressu" wskazuje, że PiS wciąż może liczyć na wysokie poparcie. Według badania partia popiera 41,42 procent badanych. Na KO z kolei głos oddałoby 23,21 procent respondentów. Za nimi plasuje się Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 15,25 procent.

Sondaż Pollster dla "Super Expressu". PiS wciąż z poparciem ponad 40 procent

Sondaż Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" pokazuje także, że próg wyborczy przekracza jeszcze Nowa Lewica (SLD, Wiosna, Razem) - 9,73 procent głosów poparcia oraz Konfederacja - 5,64 procent. PSL jest pod progiem i uzyskuje 3,59 procent głosów.

"Tysiące kobiet w całej Polsce buntują się na ulicach polskich miast przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji. I kiedy mogłoby się wydawać, że PiS na tym straci, poparcie dla tej partii utrzymuje się wciąż na wysokim poziomie" - konkluduje te wyniki "SE". - Dla większości Polaków priorytetem nie jest temat aborcji, ale skutki pandemii koronawirusa i miejsca pracy – ocenia cytowany przez tabloid prof. Kazimierz Kik, politolog. – […] Dla większości Polaków pandemia i jej skutki są dziś najważniejsze – komentuje inny politolog prof. Antoni Dudek z UKSW.  Badanie zrealizowano przez Instytut Badań Pollster w dniach 29 stycznia - 1 lutego 2021 roku na próbie 1081 dorosłych Polaków - podaje "SE".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Super Express