Zamknij

Nowy sondaż zapowiada sejmową rewolucję. Nowa siła polityczna na podium

18.07.2020 11:48

Szymon Hołownia może nieźle namieszać w polityce. Jak wynika z najnowszego sondażu Pollster dla "Super Expressu", jego "Polska 2050" mogłaby wejść do Sejmu jako trzecia siła polityczna. Z sejmowymi ławami musieliby natomiast pożegnać się posłowie PSL.

Jarosław Kaczyński
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wybory parlamentarne dopiero w 2023 roku, ale gdyby miały odbyć się teraz - w lipcu - partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskałaby 41,4 proc. głosów, a KO 23,02 proc. Na podium znalazłoby się jeszcze założone przez Szymona Hołownię Stowarzyszenie "Polska 2050" z wynikiem 12,12 proc. Tak przynajmniej wynika z sondażu Pollster przeprowadzonego dla sobotniego "Super Expressu".

Wyniki badania wskazują, że próg wyborczy przekroczyłaby też Lewica (9,98 proc.) i Konfederacja (8,54 proc.). 4,24 proc. głosów uzyskałoby natomiast PSL. To po prezydenckim blamażu Władysława Kosiniaka-Kamysza kolejne fatalne wieści dla PSL, bo taki wynik oznaczałby, że ludowcy znaleźliby się poza Sejmem.

Posłuchaj podcastu

Szymon Hołownia namiesza w Sejmie?

Przypomnijmy, że Szymon Hołownia już kilka dni temu zapowiedział, że jego „Polska 2050” wystartuje w najbliższych wyborach. "Dlatego nie wykluczam przekształcenia jego części w partię polityczną" - poinformował.

"Po dwudziestu latach XXI w. czas już na coś innego w polskiej polityce. My nie idziemy tego systemu zniszczyć, tylko go reformować" - napisał Hołownia na Twitterze.

Zobacz także

* Badanie na zlecenie „Super Expressu” zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 8-9 lipca na próbie 1058 dorosłych Polaków.

RadioZET.pl/Super Express