Zamknij

PiS z największym poparciem. Spory spadek partii Hołowni

29.09.2021 20:59

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższych dniach, znacząco wygrałoby je PiS wraz z koalicjantami - wynika z najnowszego sondażu Research Partner na panelu Ariadna. Największy spadek zanotowała Polska 2050, która co prawda utrzymała trzecie miejsce w zestawieniu, ale z wynikiem ledwie przekraczającym 10 proc. 

Sondaż
fot. Piotr Kamionka/REPORTER

Sondaż przeprowadziła w dniach 24-27 września na panelu Ariadna pracownia Research Partner. Z badania wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica - czyli PiS i koalicjanci - z wynikiem 35,2 proc. To wzrost o 4,7 pkt proc. względem poprzedniego sondażu RP sprzed trzech tygodni. 

Sondaż. PiS wygrywa wybory, spory spadek partii Hołowni

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła Koalicja Obywatelska, którą poparło 22,4 proc. respondentów (mniej więcej tyle samo deklarowało poparcie w poprzednim badaniu). Podium zamyka zaś Polska 2050 Szymona Hołowni, choć jej rezultat - 11,1 proc. - jest aż o 6,8 pkt proc. gorszy niż w sondażu na początku miesiąca.  

W Sejmie znaleźliby się jeszcze przedstawiciele dwóch ugrupowań - Konfederacji (8,6 proc.) i Lewicy (7,4 proc.) - których poparcie również (podobnie jak w przypadku KO) utrzymało się na podobnym poziomie względem badania z 8 września. Pod progiem wyborczym wylądowałyby z kolei PSL (2 proc.), Kukiz'15 (1,1 proc.)  i Porozumienie (0,7 proc.). 0,6 proc. ankietowanych wskazało "inną partię". 

Warto przy tym dodać, że aż 10,8 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos. RP sprawdziło także przewidywaną frekwencję wyborczą i na ten moment wyniosłaby ona 61 proc. 

loader

RadioZET.pl/polsatnews.pl