Zamknij

Prezydent rozmawiał z przewodniczącą FZZ. "Zgodziłem się z jej propozycją"

16.04.2019 18:03

Rozmawiałem z przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego Dorotą Gardias. Zgodziłem się z jej propozycją, by obrady okrągłego stołu w sprawie oświaty odbyły się w formule rozszerzonej RDS, a miejscem obrad został Belweder – powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent rozmawiał z przewodniczącą FZZ. "Zgodziłem się z jej propozycją"
fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Proszę, żeby umożliwić młodzieży zdanie egzaminów, bo dla nich samych i dla ich rodziców ma to znaczenie fundamentalne - mówił też we wtorek w Kole prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że zarówno on sam jak i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda solidaryzują się z nauczycielami.

Zobacz także

"Ciekawa propozycja"

Prezydent podkreślał podczas wtorkowego spotkania z mieszkańcami Koła (Wielkopolskie), że w sprawie strajku nauczycieli potrzebne jest wypracowanie kompromisu. - Wierzę w to, że ten kompromis zostanie wypracowany. Ale chcę bardzo mocno podkreślić, że można go wypracować wyłącznie w drodze spokojnych, rzeczowych negocjacji - oświadczył Andrzej Duda.

Zobacz także

Poinformował, że spotkał się we wtorek z przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego, szefową Forum Związków Zawodowych Dorotą Gardias, a rozmowa dotyczyła strajku nauczycieli i propozycji premiera Mateusza Morawickiego, by rozpocząć okrągły stół w sprawie oświaty.

Zobacz także

- Otóż ja uważam, że ten okrągły stół to jest dobry pomysł, bo do omówienia są nie tylko kwestie związane z wynagrodzeniami; tych kwestii jest znacznie więcej - powiedział.

Andrzej Duda zgodził się też z propozycją przewodniczącej Gardias, by okrągły stół odbył się w "formule rozszerzonej Rady Dialogu Społecznego".

- Bo to właśnie Rada jest miejscem debaty i dialogu i są już w niej przecież w tej chwili związki zawodowe i jest w niej rząd. To jest uważam ciekawa propozycja i gotów jestem udostępnić na potrzeby pracy Rady Belweder, aby toczyły się one w eleganckich wnętrzach, które są ku temu odpowiednie, by omawiać ważne polskie sprawy - zadeklarował Duda.

RadioZET/PAP