Zamknij

Szefowa MEN o piątkowych egzaminach. Czy wszędzie się odbyły?

12.04.2019 10:40

– We wszystkich szkołach odbyły się dziś egzaminy – poinformowała w piątek szefowa MEN Anna Zalewska podczas konferencji prasowej.

Anna Zalewska
fot. PAP/Rafał Guz

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Piątek jest piątym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli i jednocześnie kolejnym dniem egzaminów gimnazjalnych, tym razem z języka obcego.

Zobacz także

– Wspieramy nauczycieli, dlatego daliśmy 15 proc. podwyżki w tym roku, 21 proc. podwyżki w ciągu dwóch lat, co przekłada się na ponad 8000 zł dla nauczyciela dyplomowanego – stwierdziła szefowa MEN.

„To są granice, których nie wolno przekroczyć”

Zobacz także

– To są granice, których nie wolno przekroczyć – odpowiada Zalewska na pytanie dziennikarza o rady pedagogiczne, które mogą nie odbyć się z powodu strajku.

– O godzinie 11.00 odbędzie się egzamin rozszerzony z języka obcego – potwierdził z kolei dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

– W 7363 szkołach od godziny 9.00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny z języka obcego na poziomie podstawowym. Do egzaminu z języka angielskiego przystąpiło ponad 311 tysięcy uczniów, niemieckiego – 31,5 tysiąca, z rosyjskiego – 7,6 tysiąca, francuskiego – 700 osób, hiszpańskiego – 550 uczniów, a z włoskiego – 100 – powiedział Smolik.

– Wszystkie te egzaminy przebiegły zgodnie z planem; wszystkie zespoły nadzorujące wykonały swoje zadania – dodał.

Zobacz także

RadioZET