Zamknij

Koniec TVP Info? Trzaskowski: Nawet komunistyczna propaganda była subtelniejsza

09.02.2021 09:58

TVP Info powinna zostać natychmiast zlikwidowana - uważa gość Radia ZET Rafał Trzaskowski. - Nawet komunistyczna propaganda była dużo bardziej subtelna - dodaje, podkreślając, że PO nie pozwoli na to, by partie polityczne próbowały korzystać z telewizji jako „narzędzia topornej propagandy”.

Rafał Trzaskowski
fot. Radio ZET

Rafał Trzaskowski dopytywany o likwidację TVP info, ocenia, że występuje tam propaganda, jakiej nie widzieliśmy w Polsce przez kilkadziesiąt lat. - Nawet komunistyczna propaganda była dużo bardziej subtelna – uważa gość Beaty Lubeckiej. Telewizja publiczna nie powinna mieć kanału informacyjnego? - Nie. To powinno natychmiast zniknąć! Żeby już nigdy nikogo nie kusiło – ocenia. Zapowiada, że PO nie pozwoli na to, by jakakolwiek partia polityczna próbowała korzystać z tego narzędzia, jako „narzędzia tak topornej propagandy”.

Koalicja 276

- Od samego początku mówiłem, że jestem członkiem PO, nie buduję nowej partii. Z jednej strony zmieniamy PO i Koalicję Obywatelską, a z drugiej strony staramy się zagospodarować energię, która istnieje wśród ludzi – mówi Trzaskowski, pytany w internetowej części programu o ruch Wspólna Polska, który stworzył. - Jesteśmy gotowi, żeby w ciągu najbliższych miesięcy pokazywać projekty – zapowiada. - Miejmy nadzieję, że kiedy epidemia będzie wygasać – będziemy mogli ruszyć do boju – dodaje prezydent Warszawy i wiceszef Platformy Obywatelskiej.

Pytany o sobotnią konferencję i Koalicję 276, odpowiada, że nie był to całościowy program PO, tylko najważniejsze punkty. - W ciągu najbliższych tygodni, miesięcy będziemy przedstawiali bardzo konkretne propozycje – zapowiada wiceszef partii.

Kiedy będzie ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? - Radni Platformy powiedzieli, że to nie jest dobry moment, kiedy pałuje się kobiety na ulicach, żeby robić jakiekolwiek gesty i stąd nie byli gotowi podjąć tej decyzji. Ja też rozumiem, że moment nie był najlepszy – komentuje Rafał Trzaskowski.

Radio ZET