Zamknij

Kaczyński wicepremierem? Będzie podlegać mu Ministerstwo Sprawiedliwości

24.09.2020 10:06

Kaczyński wejdzie w skład rządu? "Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński będzie w składzie rządu. Dziś albo jutro spotka się kierownictwo partii i ostatecznie to zatwierdzi. Będzie wicepremierem, będzie mu podlegać Ministerstwo Sprawiedliwości" – powiedział wicemarszałek Ryszard Terlecki.

Ryszard Terlecki
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Kaczyński w składzie nowego rządu? Ryszard Terlecki, szef klubu PiS pytany przez dziennikarzy o nieoficjalne doniesienia PAP, że Kaczyński ma wejść rządu odparł: "Wszystko na to wskazuje, że będzie".

Zobacz także

Dopytywany dodał, że w randze wicepremiera. Pytany czy Kaczyński stanie na czele komitetu ds. bezpieczeństwa odpowiedział, że "taki rzeczywiście jest plan". Terlecki poinformował, że Kaczyńskiemu będzie bezpośrednio podlegać ministerstwo sprawiedliwości.

Zobacz także

Kaczyński wicepremierem? Terlecki: obejmie Ministerstwo Sprawiedliwości

"Skład rządu zostanie ogłoszony oczywiście w odpowiednim trybie. Dziś albo jutro spotka się jeszcze kierownictwo partii i zatwierdzi ostatecznie kształt koalicji, a wtedy zostanie już tylko jeden krok do skonstruowania rządu po rekonstrukcji" - powiedział Terlecki dziennikarzom w Sejmie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/RadioZET/PAP/TVN24