Zamknij

Nie żyje radny PiS. To jego ciało wyłowiono z Wisły. Są wstępne ustalenia

21.10.2019 13:10

Nie żyje Tomasz Jędrzejczak, radny PiS z powiatu zgierskiego (woj. łódzkie). To jego ciało zostało wyłowione w sobotę z Wisły. Sprawę bada już stołeczna prokuratura i wedle jej wstępnych ustaleń do śmierci polityka nie przyczyniły się osoby trzecie. 

Radny PiS
fot. Facebook/Marek Matuszewski

Ciało radnego odnaleziono w sobotę rano pod Mostem Łazienkowskim w Warszawie. Zauważył je pływający na Wiśle kajakarz, który powiadomił służby ratunkowe. Informację na ten temat podały m.in. lokalny portal łowiczanin.info oraz Wirtualna Polska, powołując się na Marka Matuszewskiego, posła PiS. Polityk poinformował o tragedii na swoim Facebooku:

„W dniu wczorajszym odszedł do Pana Boga serdeczny kolega, druh, dobry człowiek , Radny Rady Powiatu Zgierskiego Tomek Jędrzejczak. Będzie nam bardzo brakowało jego pracowitości , uczynności , serdecznego uśmiechu. Spoczywaj w Pokoju Kolego” – napisał.

Prokuratura bada sprawę

– Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście. Zdarzenie zostało zarejestrowane na nagraniu z monitoringu. Ten monitoring został odtworzony. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich – poinformował PAP rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Zobacz także

Jak przekazał, zostanie zlecona sekcja zwłok, która pozwoli na ustalenie przyczyny śmierci. „Oczywiście w toku tego postępowanie będziemy ustalać wszystkie okoliczności tego zdarzenia” – poinformował Łukasz Łapczyński.

Radny PiS nie żyje

Tomasz Jędrzejczak był doświadczonym samorządowcem. W Radzie Powiatu Zgierskiego zasiadał już czwartą kadencję. W latach 2006-2010 był członkiem Zarządu Powiatu Zgierskiego. W obecnej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Statutowo-Prawnej. Pochodził z Głowna, miał 52 lata.

RadioZET.pl/wp.pl/lowiczanin.info/Facebook/PAP