Zamknij

Trump ponownie przyleci do Polski? Prezydencki minister zdradza datę

15.04.2019 11:04

– Liczymy po cichu, że prezydent USA Donald Trump przyjedzie do Polski 1 września – powiedział prezydencki minister Andrzej Dera. Jak dodał, strona polska spodziewa się też, że przy tej okazji zapadną decyzje dotyczące zwiększenia liczebności wojsk amerykańskich w Polsce.

Trump ponownie przyleci do Polski? Prezydencki minister zdradza datę
fot. Wojtek Laski/EastNews

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O wizycie prezydenta USA Donalda Trumpa 1 września w Polsce napisała w poniedziałek „Rzeczpospolita”. Według gazety decyzja zależy m.in. od przyspieszenia uzgodnień w sprawie tzw. Fortu Trump, czyli obecności amerykańskich wojsk w Polsce. Prezydent USA miałby ogłosić wzmocnienie amerykańskich sił w Polsce właśnie podczas wizyty 1 września. Dziennik uważa, że odbyłoby się to w południe na placu Piłsudskiego w Warszawie.

loader

Zobacz także

O te doniesienia pytany był w TVP Info prezydencki minister Andrzej Dera.

Pan prezydent Donald Trump został zaproszony na uroczystości związane z okrągłą rocznicą wybuchu II wojny światowej, to mogę potwierdzić. Andrzej Dera

Podkreślił przy tym, że „o decyzjach pana prezydenta (USA – PAP) mówi się w dość krótkim przedziale czasowym”. „My się spodziewamy po cichu tej wizyty, natomiast decyzję podejmie prezydent Trump czy jego gabinet” – powiedział.

Zobacz także

Na uwagę, że mówi się o tym, że liczebność wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce ma ulec zwiększeniu, Dera podkreślił, że strona polska o to zabiega. „Przecież już wcześniej rozmowy pana prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Trumpem tego dotyczyły i przy tej okazji mamy nadzieję, że tego typu decyzje polityczne zapadną” – powiedział prezydencki minister.

RadioZET.pl/PAP