Zamknij

Debata nad ustawą dyscyplinującą sędziów. Przebiega spokojnie, ale...

15.01.2020 13:29

W Senacie trwa debata nad nowelizacją ustawy o sądach, nazywanej przez opozycję „kagańcową”, a rządzących – dyscyplinującą. Senatorowie KO, PSL i Lewicy twierdzą, że ustawy nie da się poprawić. Dlatego jest wniosek o jej odrzucenie w całości przez Senat. PiS chce, by ustawa przeszła bez poprawek do podpisu prezydenta RP.

Debata nad ustawą dyscyplinującą sędziów. Przebiega spokojnie, ale...
fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Senat obraduje nad ustawą regulującą system "dyscyplinarek" wobec sędziów. Jak przekazał reporter Radia ZET Jacek Czarnecki, na razie przebiega w spokojnej atmosferze. Parlamentarzyści z PiS próbują udowodnić, że ustawa jest dobra i potrzebna. Z kolei senatorzy Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i PSL mówią wyłącznie o jej szkodliwości.

loader

Są też dwaj senatorowie Porozumienia Jarosława Gowina, którzy zapowiadali zgłoszenie wniosku z poprawkami. W realiach Senatu możliwe, że w trakcie przewidzianych na piątek głosowań poprawki przepadną.

Zobacz także

30 lat po uzyskaniu niepodległości, obaleniu władzy komunistycznej, państwo ciągle obrażacie (sędziów) Agnieszka Gorgoń Komor, senator KO

Odpowiedział jej senator PiS, Marek Pęk:

Ciśnie mi się na usta złośliwość jurysty rzymskiego. Albo ja nie rozumiem pani, albo pytanie jest bardzo głupie Marek Pęk, senator PiS

Więcej szczegółów wkrótce.

Posłuchaj podcastu

mid-20115108
fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

RadioZET.pl/PAP/Jacek Czarnecki