Zamknij

Bonkowski wyrzucony z PiS. Decyzję potwierdziła rzecznik partii

02.08.2019 13:36

Senator Waldemar Bonkowski oficjalnie nie jest już członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Polityk został wyrzucony w związku z publikowaniem antysemickich treści w mediach społecznościowych.

Bonkowski wyrzucony z PiS. Decyzję potwierdziła rzecznik partii
fot. Mariusz Gaczynski/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak ustalił portal Onet, senator Waldemar Bonkowski nie jest już członkiem PiS. W sprawie wykluczenia go z partii wniosek złożył Karol Karski, rzecznik partyjnej dyscypliny. Było o tym głośno już na początku czerwca bieżącego roku.

Teraz z kolei — jak podaje Onet — informację o usunięciu Bonkowskiego z szeregów PiS potwierdziła rzeczniczka prasowa partii, Anita Czerwińska.

Zobacz także

Publikował antysemickie treści, miał stosować przemoc wobec żony

Decyzja ta ma związek z publikowaniem przez senatora antysemickich treści w mediach społecznościowych. Przypomnijmy, że prezes PiS Jarosław Kaczyński zawiesił Bonkowskiego w prawach członka partii w 2018 roku.

Zobacz także

Jednym z przykładów takiego zachowania w wykonaniu senatora Bonkowskiego było umieszczenie na Twitterze fotografii przemawiającego Adolfa Hitlera, zestawionej ze zdjęciem Donalda Tuska, również podczas jednego z przemówień. Pod grafiką zamieszczony był napis „1939-2019 Gdańsk”.

Zobacz także

Warto także podkreślić, że senator ma na koncie wielowątkowy konflikt z żoną, z którą się rozstał. Jego małżonka na łamach „Dużego Formatu” zarzucała mu wielokrotne stosowanie przemocy słownej i fizycznej, romans oraz próby wmówienia jej choroby psychicznej.

 

RadioZET.pl/newsweek.pl/onet.pl