Zamknij

Waszczykowski skarży się na warunki w samolocie. Fala zgryźliwych komentarzy. "Niech pan już nie pracuje"

25.04.2019 13:51

Na "skandaliczne" warunki podróży podczas lotu do Brukseli poskarżył się Witold Waszczykowski. Jego wpis wywołał sporo negatywnych komentarzy, a były szef MSZ postanowił się już niego wytłumaczyć. 

Waszczykowski
fot. Adam Staśkiewicz/East News

Witold Waszczykowski opublikował w środę wpis na swoim profilu na Twitterze. Skarżył się w nim na niekomfortowe jego zdaniem warunki podróży lotniczej do Brukseli: 

"Dziś na rejsowy lot do Brukseli LOT podstawił samolot tanich linii litewskich Get Jet. Skandaliczne warunki lotu dla osób, które nie lecą tam na wakacje lecz do pracy" - napisał, czym wywołał falę negatywnych komentarzy. 

Jedną z osób, które z sarkazmem odniosły się do słów byłego szefa dyplomacji był jeden z jego poprzedników Radosław Sikorski, sugerując, że wyborcy, nie głosując na Waszczykowskiego (który kandyduje z list PiS w nadchodzących eurowyborach), "powinni oszczędzić mu katuszy":

Sam zainteresowany zareagował na zgryźliwy komentarz swojego adwersarza (z którym bynajmniej nie łączy go nić sympatii), tłumacząc jednocześnie, skąd wzięło się u niego tak wielkie rozgoryczenie dot. wspomnianej podróży:

"I po co to szydzenie. Nikt na tej trasie urzędników nie oczekuje luksusów. Ale trudno lecieć w garniturze i z teczka pełna dokumentów siedząc po turecku w samolocie przystosowanym dla wycieczek wakacyjnych. I tylko tyle i po co ta debata polityczna?" - odpisał.

LOT komentuje sprawę

Do sprawy ustosunkowały się natomiast Polskie Linie Lotnicze LOT, które wydały w tej sprawie oficjalny komunikat: - Polskie Linie Lotnicze LOT w zastępstwie pięciu uziemionych Boeingów 737 MAX 8 wynajmują cztery samoloty z rodziny Boeing 737: dwa samoloty B737-800 ze 189 miejscami na pokładzie i dwie maszyny B737-400 mogące zabrać na pokład 168 pasażerów - wyjaśnił Jakub Panek, ekspert ds. PR LOTu.

- Naszym priorytetem jest utrzymanie siatki połączeń i realizacja zaplanowanych lotów. Mimo, że wynajmowane przez nas samoloty są maszynami wcześniejszej od B737 MAX 8 generacji, to pozwalają zaoferować naszym Pasażerom komfortową i bezpieczną podróż - zadeklarował( (oba cytaty za: Gazeta.pl)

RadioZET.pl/Twitter