Zamknij

Prezes Fundacji Rodzice Szkole rozsyłał maile agitujące za PiS

30.09.2019 19:01

Wojciech Starzyński, prezes Fundacji Rodzice Szkole, rozesłał do rad rodziców w kraju pismo, w którym agituje za głosowaniem na rzecz kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Starzyński miał wysłać list z prywatnego konta mailowego, korzystając z bazy danych fundacji.

Wojciech Starzyński
fot. shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Fundacja od lat współpracuje z radami rodziców, organizując między innymi regionalne konferencje rad rodziców. To właśnie tam powstała baza mailowa rad rodziców, z której skorzystał prezes Wojciech Starzyński.

Zobacz także

W rozesłanym mailu, w jedenastu punktach opisał zmiany, którego jego zdaniem wzmocniły sytuację rodziców w szkole - zmiany wprowadzone przez obecny rząd. Pismo zakończył apelem o głosowania na kandydatów do Sejmu z ramienia PiS. Wymienił tam siedem nazwisk.

Przeciwko tej agitacji zaprotestowało Ogólnopolskie Porozumienie Rad Rodziców. "Takie działania są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i mogą być sprzeczne z obowiązującym prawem. Jesteśmy zażenowani i skonfundowani działaniami prezesa Starzyńskiego" - napisali rodzice.

Mail prezesa Fundacji Rodzice Szkole jest też szeroko komentowany w mediach społecznościowych. Wielu rodziców uważa, że pismo jest skandaliczne.

Zobacz także

Należy także pamiętać, że zgodnie z art. 86 ustawy "Prawo oświatowe" z dnia 14 grudnia 2016 r. (Dz.U.2017.0.59) –w szkole i placówce mogą działać, z wyjątkiem partii i organizacji politycznych, stowarzyszenia i inne organizacje, a w szczególności organizacje harcerskie, których celem statutowym jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły lub placówki. Zakaz działalności partii i organizacji politycznych w szkole jest zakazem bezwzględnym.

RadioZET.pl