Zamknij

Kidawa-Błońska wycofa się z wyborów? Decyzja już jutro

14.05.2020 14:00

Małgorzata Kidawa-Błońska pozostanie kandydatką KO na prezydenta? - Ostateczna decyzja zapadnie w przeciągu tygodnia, do półtora; oczywiste jest, kandydat KO musi być przekonany do mocnej i ostrej walki - zauważa poseł Sławomir Neumann. Z kolei TVN24 podaje, że zarząd PO zbierze się w piątek 15 maja i wtedy też zapadnie decyzja ws. kandydata.

Kidawa-Błońska
fot. PAP

Koalicja Obywatelska dokona zmiany kandydata w wyborach prezydenckich? W ostatnich dniach w Platformie Obywatelskiej pojawia się coraz więcej głosów, choć nieoficjalnych, o konieczności zmiany kandydata na prezydenta. Rozmówcy PAP w nieoficjalnych rozmowach wskazują m.in. na szefa PO Borysa Budkę i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Jak dowiedziały się "Fakty TVN", w piątek o godzinie 10 ma zapaść decyzja PO w sprawie kandydata na prezydenta.

Jeszcze we wtorek wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podtrzymywała wolę kandydowania. "Nie zamierzam rezygnować ze startu" - zapewniała w rozmowie z TVN24.

Kidawa-Błońska nadal kandydatką na prezydenta? "W tym momencie tak"

Z kolei w czwartek pytana przez dziennikarzy, czy kandyduje w wyborach, odpowiedziała: "W tym momencie tak". Dopytywana, czy chce pozostać kandydatką, odpowiedziała: "Będziemy o tym rozmawiać".

loader

"Trzeba wygrać wybory z PiS, trzeba wygrać wybory z Dudą. Musimy się zorganizować, zebrać i ruszyć na przeciwnika skutecznie, jako cała formacja (...). To jest moment wielkiej jedności Platformy, którą musimy pokazać" - oświadczyła Kidawa-Błońska.

Zobacz także

Neumann: Trzeba porozmawiać z Małgorzatą

Członek zarządu PO Sławomir Neumann powiedział w czwartek PAP, że kwestią wyborów prezydenckich zarząd partii zajmie się jeszcze w tym tygodniu. "Każda decyzja, którą podejmiemy, musi być decyzją głęboko przemyślaną. Jedno jest oczywiste, kandydat KO musi być przekonany do mocnej i ostrej walki. Żadnego odpuszczania nie będzie" - zapewnił.

Trzeba porozmawiać z Małgorzatą, jak widzi swoją drugą kampanię, bo pierwsza właściwie się zakończyła. Mamy na to kilka dni. Nie wyobrażam sobie, że zrobimy coś wbrew Małgorzacie, czy Małgorzata zrobi coś wbrew Platformie. Takie rzeczy się u nas nie zdarzają.

- podkreślił Neumann.

Zobacz także

"Jeżeli Małgosia będzie chciała kandydować, to będzie kandydować. To jest sprawa zamknięta" - dodał.

Posłuchaj podcastu

Zapowiedział, że ostateczna decyzja ws. kandydata w wyborach zapadnie w przeciągu tygodnia, do półtora.

Zobacz także

Polityk zapewnił, że do nowych wyborów Koalicja Obywatelska przystąpi z własnym kandydatem, nie będzie przekazywać poparcia kandydatom innych ugrupowań.

RadioZET.pl/ TVN24/ PAP