Zamknij

Zdrojewski komentuje porażkę Schetyny. "Wie, jaką decyzję powinien podjąć"

14.10.2019 16:15

- Grzegorz Schetyna wie dzisiaj na pewno, jaką decyzje powinien podjąć i powinien to zrobić szybko – powiedział w rozmowie z Radiem ZET Bogdan Zdrojewski z Koalicji Obywatelskiej, były minister kultury, który teraz wygrał mandat senatora w jednym z okręgów wrocławskich.

Zdrojewski komentuje porażkę Schetyny. "Wie, jaką decyzję powinien podjąć"
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W wyborach do Sejmu we Wrocławiu Grzegorz Schetyna startował z pierwszego miejsca na liście. W pojedynku "jedynek" przegrał różnicą ponad 20 tysięcy głosów z Mirosławą Stachowiak- Różecką, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także

- Wydaje mi się, że to jest na tyle doświadczony polityk, że wie, jaką decyzję powinien podjąć a my tylko na nią czekamy – powiedział Bogdan Zdrojewski Radiu ZET, komentując porażkę lider PO.

- Patrząc na tę mapę wiemy doskonale, obserwujemy to, że wszyscy zyskali z wyjątkiem Platformy - dodawał.

Zobacz także

Razem z Bogdanem Zdrojewskim do senatu z okręgu wrocławskiego dostała się jego żona Barbara Zdrojewska i Alicja Chybicka.

Wyniki wyborów 2019 - reakcje i komentarze. Zobacz naszą RELACJĘ NA ŻYWO

"Liczę przede wszystkim, że nikt nie da się sprzedać"

- Ważne, żeby się nikt nie sprzedał – tak z kolei Zdrojewski mówił o konieczniej współpracy całej opozycji w Senacie.

Zobacz także

- Liczę przede wszystkim, że nikt nie da się sprzedać. Druga rzecz dla mnie wazna: zgoda pomiędzy formacjami, które te wybory przegrały. I abyśmy nie mówili, że Senat będzie cokolwiek blokował, tylko abyśmy mówili, że Senat będzie coś budował. I to budował z myślą także o przyszłorocznych wyborach prezydenta Polski – kontynuował.

loader

RadioZET/Danka Woźnicka/RadioZET.pl