Zamknij

Ziobro chce uchylenia immunitetu posłance Lewicy. Chodzi o protest w kościele

21.12.2020 13:54

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował wniosek o uchylenie immunitetu posłance Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus. Śledczy chcą postawić posłance zarzuty „złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych”, podczas październikowej mszy świętej w Toruniu.

Joanna Scheuring-Wielgus
fot. Lukasz Piecyk/REPORTER

Zbigniew Ziobro chce uchylenia immunitetu posłance Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus, która 25 października protestowała w trakcie mszy świętej w kościele pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła.

- W trakcie nabożeństwa do kościoła weszła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus ze swoim mężem. Podeszli pod ołtarz, po czym stojąc przodem do wiernych prezentowali proaborcyjne transparenty o treści „Kobieto! Sama umiesz decydować” oraz „Kobiety powinny mieć prawo decydowania czy urodzić czy nie, a nie państwo w oparciu o ideologię katolicką” – cytuje PAP uzasadnienie Prokuratora Generalnego.

Ziobro chce postawić zarzuty posłance Lewicy. Za obrażanie uczuć religijnych

- Posłanka z mężem odwrócili się w stronę ołtarza i kapłanów, po czym wyszli z kościoła idąc nawą główną. - Tego samego dnia posłanka zamieściła w mediach społecznościowych wpis informujący o tym, że w kościele św. Jakuba zostawiła wraz z mężem „słowo na niedzielę”, dodatkowo zilustrowany jej zdjęciem z ww. transparentami - poinformowała prokuratura.

Zobacz także

Prokuratura Krajowa wyjaśnia, że po zakłóceniu mszy do prokuratury w Toruniu wpłynęło „szereg zawiadomień o przestępstwie”. Za wspomniane zarzuty, które śledczy chcą postawić posłance Lewicy, grozi do dwóch lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP