Zamknij

Ziobro o śmierci Kosteckiego. "Zniechęcałbym PO do grania tą sprawą"

20.09.2019 19:41

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zareagował na kolejne doniesienia mediów w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego, mającego wiedzę o tzw. układzie rzeszowskim. - Zniechęcałbym polityków PO, by grać sprawą samobójstwa boksera i gangstera – powiedział Ziobro.

Zbigniew Ziobro
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Minister sprawiedliwości zareagował na publikację Onetu, który napisał, że zeznania Kosteckiego rozbiły przed laty tzw. układ rzeszowski. Chodzi o nieformalne porozumienie agentów CBŚ i właścicieli domów publicznych. Były bokser miał też sugerować, że w agencjach byli nagrywani prominentni politycy.

Zobacz także

W odniesieniu na kolejne materiały o Kosteckim minister Ziobro zaznaczył, że wszystkie osoby powiązane z „układem”, poza Ćwiąkalskim, „zostały pociągnięte do odpowiedzialności karnej”. Ziobro mówił o tym dziś w Tarnowie. Szef resortu podkreślił, że "Kostecki w swoich zeznaniach mówił, że takie fakty miały miejsce, natomiast nie wskazywał żadnych okoliczności, które miały potwierdzić te informacje. Te zasłyszane informacje były weryfikowane i nie zostały innymi dowodami potwierdzone.

Zobacz także

Dodał, że zniechęcałby polityków PO, by grać sprawą śmierci Kosteckiego.

Zniechęcałbym polityków Platformy Obywatelskiej, by grać sprawą samobójstwa człowieka (Dawida Kosteckiego - PAP), który był na pewno zdolnym bokserem, ale był też gangsterem. Wielokrotnie trafiał do zakładów karnych za ciężkie przestępstwa kryminalne Zbigniew Ziobro

Skierował też przytyk stronę opozycji. Zapytał, dlaczego PO nie zrobiła nic w sprawie Kosteckiego w latach 2012-2015”

RadioZET.pl/PAP