Zamknij

Kurski chce wejść do rządu, namawia Kaczyńskiego. "Jacek walczy o powrót"

28.11.2022 07:45

Szykuje się powrót Jacka Kurskiego. Były prezes TVP od miesięcy namawia Jarosława Kaczyńskiego, aby mianował go ministrem cyfryzacji i wymienił premiera - donosi "Newsweek". O tym, że Kurski może zostać ministrem cyfryzacji dowiedział się na początku września reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski.

Jacek Kurski
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa TVP 5 września. Byłemu szefowi Telewizji Polskiej w grudniu kończy się okres wypowiedzenia. Według “Newsweeka” Kurski może wejść do rządu. 

Tygodnik podał, że na początku września były prezes TVP spotkał się kilka razy z Jarosławem Kaczyńskim. Jak podaje “Newsweek” lider rządzącej partii miał obiecać Kurskiemu miejsce na liście PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych. Kursi chciałby kandydować z Warszawy albo z Mazowsza.

"Newsweek": Kurski namawia Kaczyńskiego do wymiany premiera

Dziennikarz Radia ZET we wrześniu podał, że Kurski chciałby zostać ministrem cyfryzacji. Według "Newsweeka" były prezes TVP od miesięcy namawia Kaczyńskiego do reaktywacji tego resortu oraz wymiany premiera.  

- Jacek walczy o powrót. Już w listopadzie miał wejść do rządu, ale trudno powiedzieć, jak długo prezes będzie trzymał go w przedpokoju - powiedział bliski doradca Jarosława Kaczyńskiego, cytowany przez "Newsweek". 

Jacek Kurski był prezesem TVP w latach 2016-2022, z kilkumiesięczną przerwą w 2020 roku. 5 września na tym stanowisku zastąpił go Mateusz Matyszkowicz.

loader

RadioZET.pl/"Newsweek"