Zamknij

Kuriozalna obrona Kaczyńskiego w studiu Radia ZET. Wrze po słowach o "dawaniu w szyję"

25.11.2022 11:05

Oburzenie wśród kobiet po słowach prezesa o "dawaniu szyję"? - Można sobie opowiadać i budować narrację wokół wyrwanych z kontekstu słów, ale trzeba mówić o faktach, co ten rząd – dzięki prezesowi PiS – wdrożył: zmiana myślenia o rodzinie, kobietach to działania naszego rządu – komentowała w Gościu Radia ZET minister rodziny Marlena Maląg.

Minister rodziny o słowach Kaczyńskiego
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Zdaniem piątkowego Gościa Radia ZET "architekt zmian, pan prezes Jarosław Kaczyński wprowadza podniesienie godności rodzin, w tym kobiet". - Jeśli spojrzymy dziś w Polsce na kobiety, m.in. na rynku pracy, to sytuacja zmienia się diametralnie. W tej UE, którą opozycja wielokrotnie stawia nam za wzór, luka płacowa jest na poziomie ok. 13 proc., a w Polsce to 4,5 proc. – mówiła minister rodziny w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

W ten sposób minister rodziny Marlena Maląg odnosiła się do kontrowersyjnych słów prezesa PiS nt. powodów spadku dzietności w Polsce. Na jednym ze spotkań wyborczych na początku listopada Kaczyński stwierdził prześmiewczo, że jest to m.in. efekt "dawania w szyję" przez kobiety do 25. roku życia

Kuriozalna obrona Kaczyńskiego po jego słowach o "dawaniu w szyję"

- To, ile pan prezes dobrych zmian dla polityki rodzinnej zrobił, to poprzednicy nie zrobili. Nie mam żadnych wyrzutów w tym zakresie – podkreśliła w Radiu ZET minister rodziny.

Minister Maląg opowiadała również o raporcie na temat postrzegania rodziny i polityki prorodzinnej. - Porównany był rok 2013 do 2021, jak Polacy postrzegają wsparcie rządu. Jako "bardzo dobre" ocenia dziś ponad 60 proc., a  w 2013 roku to było 13 proc. – tłumaczyła w Gościu Radia ZET. Zdaniem minister, "gdyby nie było programu 500 plus, to sytuacja demograficzna byłaby jeszcze gorsza".

RadioZET.pl/Gość Radia ZET