Zamknij

Lech Wałęsa poparł kolejną partię. "Wspieram i będę się przyglądał"

20.01.2023 18:37

Marianna Schreiber pochwaliła się, że Lech Wałęsa udzielił poparcia jej inicjatywie politycznej - partii Mam Dość 2023. - Tę inicjatywę wspieram i będę się przyglądał, czy rzeczywiście porządkujecie przyszłą Polskę, Europę i świat - mówił były prezydent.

marianna schreiber lech wałęsa
fot. Twitter: Mam dość 2023

Marianna Schreiber spotkała się w Gdańsku z Lechem Wałęsą. - Przyjechałam do miejsca, gdzie wolna Polska rodziła się na nowo. Przyjechałam w celu uzyskania wsparcia dla mojej inicjatywy Mam Dość 2023 - mówiła celebrytka.

- Potrzebne są nowe inicjatywy, nowe porządkowanie Polski, Europy i świata - stwierdził Lech Wałęsa.

Marianna Schreiber spotkała się z Lechem Wałęsą

- Kiedy spotykam młodych ludzi, którzy chcą działać, organizować po nowemu, to zawsze wspierałem, wspieram i będę wspierał takie inicjatywy. Tę inicjatywę wspieram i będę się przyglądał, czy rzeczywiście porządkujecie przyszłą Polskę, Europę i świat - mówił były prezydent.

"Wszystko wskazuje na to, że nie będę miał wyboru" - powiedział były prezydent Lech Wałęsa, pytany w wywiadzie dla "Rz", czy poprze Szymona Hołownię i jego partię w wyborach.

Wałęsa był pytany o swój wpis na Facebooku po głosowaniu w Sejmie nowelizacji ustawy o SN, która ma odblokować środki z KPO dla Polski. Były prezydent, po tym jak KO wstrzymała się w tym głosowaniu od głosu, co pomogło PiS przyjąć ustawę, oświadczył, że "wycofuje swoje sympatyzowanie z PO".

"Nie powiedziałem, że nie zagłosuję" - zastrzegł Wałęsa w rozmowie z "Rz". Jak dodał, "to jest problem: czy można sprzedać prawo, konstytucję, zasady - za jakąś cenę".

loader

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter