Zamknij

Marek Plura trafił do szpitala. Senator KO walczy o życie, sytuacja jest poważna

19.01.2023 17:38

Senator Marek Plura walczy o życie w szpitalu - informuje Wirtualna Polska. Stan zdrowia polityka Koalicji Obywatelskiej jest ciężki. Pogorszenie jest następstwem powikłań grypowych.

marek plura
fot. Grzegorz Banaszak /REPORTER

Marek Plura z Koalicji Obywatelskiej jest w szpitalu i walczy o życie - podaje Wirtualna Polska. Senator trafił do szpitala w nocy z wtorku na środę. Do pogorszenia stanu zdrowia polityka miały przyczynić się powikłania grypowe. Źródła WP w Senacie potwierdzają te informacje. Sytuacja jest poważna.

- Stan Marka jest bardzo ciężki. W nocy z wtorku na środę trafił do szpitala w Katowicach z problemami oddechowymi - powiedział w rozmowie z portalem slazag.pl jeden z polityków Platformy Obywatelskiej, natomiast rodzina senatora poprosiła o uszanowanie prywatności.

Marek Plura w szpitalu. Senator KO walczy o życie

52-letni Marek Plura od urodzenia cierpi na postępujący zanik mięśni i porusza się na wózku inwalidzkim. W 2006 roku został radnym, a w 2007 i 2011 był posłem Platformy Obywatelskiej. Zasiadał też w Parlamencie Europejskim (2014-2019), a w ostatnich wyborach uzyskał mandat senatora.

Plura uważany jest za jednego z najaktywniejszych polityków województwa śląskiego. Składał w Sejmie m.in. ustawy mające zalegalizować język śląski. Był także jednym z autorów obywatelskiego projektu, który zakładał wprowadzenie do ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych mniejszości śląskiej.

W swojej aktywności publicznej senator skupia się na pomocy osobom niepełnosprawnym, a także na sprawach dotyczących śląskiej kultury, tradycji i języka. W Senacie od 2019 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz zasiada w Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej.

RadioZET.pl/ Wirtualna Polska