Zamknij

Napięcie między Morawieckim a Ziobrą. Kaczyński mówi, do kogo mu bliżej

Bartłomiej Chudy
05.12.2022 09:42

Jest pewne napięcie pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro – przyznał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Opowiedział się niejako po jednej ze stron, dodając że minister "jakby nie zdaje sobie sprawy" z zakresu uwikłań, związanych z obecnością Polski w UE.

Kaczyński, Morawiecki i Ziobro
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, screen: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Jarosław Kaczyński w rozmowie w Radiu Wrocław podkreślił, że głosowanie nad wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości "na pewno nie będzie próbą sił między premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem Zbigniewem Ziobro".

- Premier Morawiecki z całą pewnością będzie bronił z mównicy sejmowej pana ministra i będzie głosował, a także ci najbliżsi mu ludzie, będą głosowali za tym, żeby to wotum nieufności odrzucić – mówił Kaczyński

Kaczyński: Jest napięcie między Morawieckim a Ziobrą

Prezes PiS przyznał przy tym, że "jest pewne napięcie" pomiędzy Morawieckim a ministrem Ziobro. Sam wspomniał, że jest bliżej jednej ze stron sporu, przyznając, że "racje dominują po stronie premiera".

- Minister po prostu nie dostrzega różnego rodzaju komplikacji. No jakby nie zdaje sobie sprawy z zakresu uwikłań, w których jest Polska i musi być, bo jesteśmy na rynku światowym i jednocześnie jesteśmy w tych uwikłaniach, które wynikają z naszej obecności w Unii Europejskiej, a jednocześnie nasze społeczeństwo - i to jest wynik zdrowego rozsądku - chce, żeby Polska w Unii Europejskiej była – mówił Kaczyński.

Posłuchaj podcastu

- Gdyby to wszystko wziąć pod uwagę to, owszem, zdarzają się błędy, ale generalnie rzecz biorąc, ta linia, która jest reprezentowana przez premiera, jest linią bezalternatywną – ocenił prezes PiS.

Kaczyński był też pytany m.in. o to, czy Polska otrzyma pieniądze z KPO przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. - Co do tej sprawy to się nie wypowiadam, bo za wiele już było zwrotów sytuacji, żeby można było cokolwiek przewidzieć. Już parę razy wydawało, że już wszystko jest załatwione – odparł.

loader

RadioZET.pl/PAP/Radio Wrocław