Zamknij

Niemcy poza mundialem. Ziobro do Tuska: "Donaldzie, nic się nie stało"

01.12.2022 23:28

Reprezentacja Niemiec odpadła z MŚ w Katarze po rywalizacji grupowej. Politycy Solidarnej Polski wykorzystali ten fakt w serii żałosnych żartów pod adresem Donalda Tuska. "Donaldzie, nic się nie stało" - napisał na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

zbigniew ziobro
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

Maroko, Chorwacja, Japonia i Hiszpania awansowały w czwartek do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Sensacją jest odpadnięcie wiceliderów rankingu FIFA Belgów oraz Niemców - pierwsi zremisowali 0:0 z Chorwacją, a drugim nie pomogło zwycięstwo 4:2 nad Kostaryką.

Ziobro do Tuska: Donaldzie, nic się nie stało

Jak się okazało, porażka Niemców była powodem do radości dla wielu prawicowych polityków w Polsce. Posłowie Solidarnej Polski wykorzystali ten fakt w serii żałosnych żartów pod adresem Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej, sugerując, że były premier mocno przeżywa klęskę naszych zachodnich sąsiadów. Internauci nie zostawili jednak na politykach SP suchej nitki.

"Donaldzie, nic się nie stało" - napisał wiceminister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

"Niepokój i nerwowość w PO Donalda Tuska. Niemcy blisko odpadnięcia z mistrzostw świata w piłce nożnej!" - twittował w trakcie meczu Janusz Kowalski.

Jeszcze dalej poszedł poseł Jacek Ozdoba. Polityk SP zgłosił w trakcie obrad Sejmu wniosek formalny o przerwę, aby politycy PO "mogli obejrzeć mecz niemieckiej reprezentacji".

"Błyskotliwe" żarty Zbigniewa Ziobry i kolegów nie trafiły jednak do internautów, którzy ostro komentowali wspomnianą serię wpisów:

"Serio? To, że pan jest Ministrem to jakaś wielka pomyłka. Miało być śmiesznie? Wyszła żenada."

"Minister konstytucyjny Rzeczypospolitej. Czy jakiś inny minister na świecie tak się błaźni?"

"Strasznie nisko Pan upadł, posługując się taką argumentacją. A może zawsze tak było…"

"Gdzie są pieniądze z #KPO, które od 1,5 roku powinny pracować dla Polski! Czekają na nie obywatele, samorządy, przedsiębiorcy i NGO. Zamiast wypisywać brednie tym się zajmijcie."

"Panie Zbigniewie, pan na szczęście nie ma takich rozterek. Rosja nie pojechała na mistrzostwa."

loader

RadioZET.pl