Zamknij

Polska wygrywa w Katarze. Duda i Morawiecki pogratulowali piłkarzom

26.11.2022 17:23

"Polska wygrała z Arabią Saudyjską 2:0! Brawo! Gratulujemy i dziękujemy Biało-Czerwonym!!!" - w ten sposób prezydent Andrzej Duda pogratulował sobotniego zwycięstwa polskim piłkarzom.

andrzej duda
fot. WOJCIECH STROZYK /REPORTER

Reprezentacja Polski w piłkę nożną wygrała w sobotę z Arabią Saudyjską 2:0 w meczu grupy C piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.

Prezydent Andrzej Duda złożył gratulację piłkarzom na Facebooku. "Masłomiący, w gminie Michałowice pod Krakowem, w siedzibie koła Gospodyń Wiejskich (Wspaniałych!) Polska wygrała z Arabią Saudyjską 2:0! Brawo! Gratulujemy i dziękujemy Biało-Czerwonym!!!" - napisał prezydent. W poście zamieścił także zdjęcie ukazujące wspólne oglądanie meczu polskiej reprezentacji z mieszkańcami Masłomiący.

Polska wygrała z Arabią Saudyjską. Duda: Gratulujemy i dziękujemy

Do wygranej Polski odniósł się na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. "Mamy zwycięstwo! Nareszcie! Genialny Wojciech Szczęsny! Wspaniały Robert Lewandowski! Nasza Drużyna! Trenerze Czesław 'zadaniowiec' Michniewicz, bardzo dziękujemy! Gratulacje dla całej Drużyny i skupiamy się już na meczu z Argentyną. To będzie długa noc" - napisał premier.

Polska, która wcześniej zremisowała z Meksykiem 0:0, z dorobkiem czterech punktów prowadzi w tabeli grupy C. Wieczorem w sobotę w drugim spotkaniu Argentyna spotka się z Meksykiem.

W środę, na zakończenie pierwszej rundy, biało-czerwoni spotkają się z ekipą z Ameryki Południowej. Do 1/8 finału awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z ośmiu grup.

loader

RadioZET.pl/ Twitter