Zamknij

Sejm miał pracować nad uchwałą uderzającą w Rosję. Protestował poseł Braun

30.11.2022 22:56

Sejm nie zajął się w środę projektami uchwał dotyczącymi uznania Rosji za państwo sponsorujące terroryzm oraz w sprawie upamiętnienia Wielkiego Głodu, po tym jak sprzeciw zgłosił poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Po godz. 21 obrady zostały przerwane do czwartku do godz. 9.

grzegorz braun
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

Po zakończeniu dyskusji nad projektem zmian w regulaminie Sejmu posłowie mieli zająć się projektem uchwały dotyczącym uznania Rosji za państwo sponsorujące terroryzm, a później projektem uchwały w sprawie 90. rocznicy Wielkiego Głodu w Ukrainie.

Sejm nie zajął się uchwałą o uznaniu Rosji za państwo sponsorujące terroryzm

Prowadząca obrady wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska przedstawiła propozycję, wedle której sprawozdania odpowiednich komisji na temat obu projektów uchwał miałyby zostać uzupełnione o 3-minutowe oświadczeń klubów i kół poselskich.

Sprzeciw w tej sprawie wyraził Grzegorz Braun. W odpowiedzi Kidawa-Błońska stwierdziła, że głosowanie nad sprzeciwem posła Konfederacji odbędzie się w bloku głosowań w czwartek. Po tym wicemarszałek Sejmu ogłosiła przerwę w obradach do 9 rano w czwartek.

Po wysłuchaniu oświadczeń poselskich obrady zostały przerwane do czwartku do godz. 9.

loader

RadioZET.pl/ PAP