Zamknij

Wyciekł tajny sondaż PiS. Wynik? "Żeby Kaczyński się nie denerwował"

02.12.2022 14:23

Według tajnego sondażu PiS poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego sięga 38 procent – pisze "Super Express", który dotarł do wewnętrznego badania. Wysokie notowanie partii rządzącej z przymrużeniem oka traktuje rzecznik PO Jan Grabiec. – To sondaż drukowany dla prezesa Kaczyńskiego, żeby się nie denerwował – komentuje.

Jarosław Kaczyński
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

PiS w ostatnim sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" zanotował poparcie na poziomie 32,51 proc. Z kolei na KO wskazało niewiele mniej Polaków niż na rządzącą partię – 30,45 proc.

Wyciekł tajny sondaż PiS

Tymczasem z wewnętrznego sondażu Prawa i Sprawiedliwości, do którego wyników dotarł "Super Express", dowiadujemy się, że partia Jarosława Kaczyńskiego może cieszyć się poparciem na poziomie 38 procent.  

"Osoba z PiS" tłumaczy, że "takie badanie wykonywane jest standardowo co miesiąc". – Pokazuje ono, że niewiele brakuje, byśmy utrzymali samodzielnie władzę – mówi informator "Super Expressu". 

W tak wysokie notowania partii rządzącej nie wierzy opozycja. – To sondaż drukowany dla prezesa Kaczyńskiego, żeby się nie denerwował. Skoro wewnętrznymi sondażami muszą się pocieszać, to znaczy, że nastroje w PiS są grobowe – komentuje Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej. 

loader

RadioZET.pl/Super Express