Zamknij

Dramatyczne sceny w budynku sądu. "Oblał się łatwopalną substancją i podpalił"

09.12.2022 11:39

53-latek podpalił się w budynku Sądu Okręgowego w Przemyślu (woj. podkarpackie). Mężczyzna trafił do szpitala z ranami rąk i nóg. Obrażenia nie zagrażają jego życiu.

karetka
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER (zdj. ilustracyjne)

Policjanci otrzymali zgłoszenie w piątek tuż po godzinie 7:30. Dramatyczne sceny rozegrały się na parterze budynku Sądu Okręgowego przy ul. Konarskiego w Przemyślu.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni mężczyzna wszedł do budynku sądu, oblał się łatwopalną substancją i podpalił - powiedziała Polsatnews.pl komisarz Ewelina Wrona z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Przemyśl. Mężczyzna podpalił się w sądzie. Został uratowany

Rzeczniczka Sądu Okręgowego w Przemyślu, Małgorzata Reizer, potwierdziła incydent. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu łańcuckiego, na szczęście został uratowany. - Działała ochrona sądu - powiedziała sędzia.

Mężczyznę udało się uratować dzięki szybkiej reakcji ochroniarza w gmachu sądu. To on gaśnicą proszkową ugasił palącego się 53-latka. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej. Sprawcy incydentu opatrzono rany i podano tlen, a następnie karetką przewieziono do szpitala na badania. Przyczyny zdarzenia ustalają policjanci.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Polsatnews.pl