Zamknij

Dziadek gwałcił 6-letnią wnuczkę. Szokujące doniesienia

05.12.2022 14:19

Na karę 3,5 roku więzienia skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Przemyślu 77-letniego Zygmunta W. za kilkukrotne zgwałcenie swojej 6-letniej wnuczki. Wyrok nie jest prawomocny.

Dziadek gwałcił 6-letnią wnuczkę
fot. Damian Klamka/East News, zdj. ilustracyjne

Sąd w Przemyślu skazał 77-latka za zgwałcenie 6-letniej wnuczki na 3,5 roku więzienia. Wyrok zapadł na zakończenie procesu, w poniedziałek 5 grudnia.

Nie jest wiadome, o co wnioskowali w mowach końcowych prokurator i obrona oskarżonego, gdyż proces, z uwagi na wrażliwy charakter sprawy i dobro pokrzywdzonej dziewczynki, toczył się za zamkniętymi drzwiami.

Przemyśl. Dziadek gwałcił 6-letnią wnuczkę

Z tego powodu nieznane jest też ustne uzasadnienie poniedziałkowego wyroku. PAP podał, że sąd skazał 77-letniego Zygmunta W. za zarzucane mu czyny na 3,5 roku więzienia. Mężczyzna ma także zapłacić pokrzywdzonej dziewczynce 10 tys. zł nawiązki.

Decyzją sądu dziadek nie może przez 10 lat kontaktować się z pokrzywdzoną i zbliżać do niej na odległość mniejszą niż 10 metrów. Musi też opuścić na okres 10 lat dom, w którym mieszkał wspólnie m.in. z pokrzywdzoną wnuczką i jej rodzicami.

Wyrok nie jest prawomocny. Stronom przysługuje złożenie apelacji od wyroku. Za zgwałcenie wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry Kodeks karny przewiduje co najmniej 3 lata więzienia, a przy działaniu ze szczególnym okrucieństwem – co najmniej 5 lat pozbawienia wolności. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Agnieszka Pipała