Morawiecki: Dzięki rządom PiS z podatków spłynęło więcej o 40 mld zł

Redakcja
28.04.2018 15:38
Morawiecki: Dzięki rządom PiS z podatków spłynęło więcej o 40 mld zł
fot. East News

Dzięki rządom PiS w ciągu jednego roku z podatków spłynęło więcej o 40 mld zł - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Żnina (woj. kujawsko-pomorskie).

Premier przypomniał, że prezydent USA Donald Trump podczas wspólnej konferencji z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Waszyngtonie mówił o wydatkach na obronność. W tym kontekście pochwalił Polskę, która "płaci nawet więcej, niż się od niej oczekuje".

- To jest wyraźny dowód na to, że jesteśmy bardzo ważnym państwem członkowskim sojuszu transatlantyckiego i że poprzez zakupy takie jak tarcza antyrakietowa, zakupy (systemu - PAP) Patriot, podnosimy nasze bezpieczeństwo w sposób bezprecedensowy - mówił Morawiecki.

Jak zaznaczył, polski rząd jest w stanie przeznaczać środki na bezpieczeństwo, ale także na potrzeby os. niepełnoprawnych i służbę zdrowia, dzięki temu, że Prawo i Sprawiedliwość "obiecało uszczelnienie podatkowe".

- Poprzez zastosowanie odpowiednich instrumentów, zwłaszcza informatycznych, takich jak jednolity plik kontrolny, podzielona płatność, dodatkowe badanie ruchu na rachunkach firm, w Ministerstwie Finansów uszczelniliśmy system podatkowy w sposób bezprecedensowy - podkreślił premier.

Morawiecki zwrócił uwagę, że "w ciągu jednego roku z podatków spłynęło więcej o 40 mld zł".

- To dzięki temu - ja nazywam to efektem Prawa i Sprawiedliwości. Nie było by tego bez zmiany rządu - ocenił szef rządu.

RadioZET.pl/pap/maal