Zamknij

Tragiczne zderzenie auta z szynobusem. Są nowe fakty w sprawie

Redakcja
02.01.2019 08:15
wypadek w rzeszowie
fot. Policja Podkarpacka

Rzeszowska prokuratura wyjaśnia okoliczności śmiertelnego wypadku na przejeździe kolejowym, w którym życie straciły 3 osoby. Śledczy podają pierwsze ustalenia w sprawie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo ws. wypadku, do którego doszło 19 grudnia na przejeździe kolejowym przy skrzyżowaniu ulicy Borowej z ulicą Warszawską.

- Przed godziną 15 kierujący samochodem osobowym marki VW Passat skręcając w lewo z ulicy Warszawskiej w ulicę Borową w Rzeszowie nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony i wjechał na przejazd kolejowy, którym w tym czasie poruszał się autobus szynowy relacji Rzeszów - Stalowa Wola, co doprowadziło do zderzenia się obu pojazdów - poinformował Andrzej Grabowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

27-letni kierowca samochodu i 19-letnia pasażerka zginęli na miejscu. Wypadek przeżyła druga 19-latka. W ciężkim stanie została przewieziona do szpitala, ale jej życia nie udało się uratować. Zmarła 28 grudnia.

Zobacz także

Jak poinformował Grabowski, w śledztwie wykonywane są dalsze czynności procesowe, które mają wyjaśnić dokładne okoliczności zdarzenia.

RadioZET.pl/Onet/MK