Zamknij

Śmierć dwuletniej Hani w Bytomiu. Są wyniki sekcji zwłok

06.12.2022 16:11

Uduszenie było przyczyną śmierci dwuletniej dziewczynki, która zmarła w ubiegłym tygodniu w Bytomiu – wynika z przeprowadzonej sekcji zwłok dziecka. Śledczy zapowiadają dodatkowe badania, aby jednoznacznie ustalić mechanizm zgonu.

policja
fot. NewsLubuski/East News

Do tragicznej śmierci 2-letniej Hani z Bytomia doszło w ubiegły czwartek, 1 grudnia. Zarzut zabójstwa dziewczynki usłyszała jej 23-letnia matka. Kobieta została aresztowana.

Są wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok dziecka. - Muszą być zlecone dodatkowe badania histopatologiczne, żeby jednoznacznie ustalić mechanizm zgonu, natomiast potwierdzone jest to, że zgon nastąpił na skutek uduszenia - powiedział we wtorek Polskiej Agencji Prasowej szef Prokuratury Rejonowej w Bytomiu Marek Furdzik.

Bytom. Tragiczna śmierć dwulatki. Matka się przyznała

Informację o zatrzymaniu 23-latki przekazała w piątek bytomska policja. Zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka otrzymał w czwartek dyżurny miejscowej komendy. Na miejsce pojechali policjanci i pogotowie ratunkowe, jednak pomimo podjętej akcji reanimacyjnej 2-letnia dziewczynka nie odzyskała funkcji życiowych.

Matce dziecka przedstawiono zarzut zbrodni zabójstwa dziecka. To, że jej córka została najprawdopodobniej uduszona, wynikało już ze wstępnej opinii biegłego.

Choć podczas przesłuchania w prokuraturze podejrzana nie ustosunkowała się do zarzutu, do zbrodni przyznała się później, podczas posiedzenia aresztowego. - Nie złożyła szerszych wyjaśnień, natomiast potwierdziła, że dopuściła się tego przestępstwa - powiedział prok. Furdzik. Kobieta została aresztowana na trzy miesiące. Jak podaje prokuratura, zamordowana dziewczynka za dwa miesiące skończyłaby trzy lata.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP