Zamknij

Sondaż: PiS zyskuje najgorszy wynik od lat. Tusk coraz bliżej Kaczyńskiego

28.11.2022 19:34

Jarosław Kaczyński ma kolejne powody do zmartwień. PiS w najnowszym sondażu ma minimalną przewagę nad Koalicją Obywatelską, a dodatkowo notuje najgorszy wynik w badaniach Pollstera od czerwca 2017 roku.

Jarosław Kaczyński
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, głos na PiS oddałoby 32,51 proc. badanych. Dla porównania październikowy wynik partii Jarosława Kaczyńskiego w badaniu tej pracowni wyniósł 35,56 proc.

Sondaż: Koalicja Obywatelska przekracza 30 proc.

Na drugim miejscu w najnowszym sondażu znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 30,4 proc. - przed miesiącem: 30,6 proc. Sejmowe podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 11,6 proc. 

Na kolejnych miejscach znalazły się: Lewica z poparciem 10,8 proc. oraz Konfederacja z wynikiem 8,6 proc. Poza progiem wyborczym uplasowały się: PSL (3,9 proc.), Kukiz'15 (0,9 proc.) i Porozumienie Jarosława Gowina (0,7 proc.).

Sondaż przeprowadzono w dniach 25-27 listopada br. na próbie 1057 dorosłych Polaków. – PiS płaci cenę za kwestie społeczno-ekonomiczne, bo część wyborców czuje się pokrzywdzona. Przy partii pozostaje najwierniejszy elektorat, a nie ma ona instrumentów, aby przywrócić wyższy poziom poparcia – skomentował jego wyniki prof. Rafał Chwedoruk, politolog Uniwersytetu Warszawskiego.

loader

RadioZET.pl/Super Express