Zamknij

Sterroryzowali kobietę pistoletem i ukradli jej auto

08.12.2022 09:25

Policjanci zatrzymali sprawców napadu na mieszkankę Sosnowca, do którego doszło na jednym z parkingów w centrum miasta. Agresorzy sterroryzowali kobietę pistoletem i zabrali jej auto. Pojazd odnaleziono następnego dnia porzucony w sosnowieckiej dzielnicy Kazimierz.

Mężczyzna w kajdankach
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Do dramatycznych scen doszło 23 listopada w Sosnowcu. Kobieta chciała odjechać z parkingu, który znajdował się w centrum miasta. Wtedy napadło na nią dwóch mężczyzn. Napastnicy sterroryzowali właścicielkę auta pistoletem i kazali jej opuścić pojazd.

Przerażona kobieta spełniła ich żądania i wysiadła z samochodu. Napastnicy zabrali jej auto i odjechali. - Powiadomieni o napadzie policjanci ruszyli na poszukiwania sprawców. Już następnego dnia odnaleziono skradziony samochód. Po kilku kolejnych dniach funkcjonariusze ustalili, kim byli napastnicy - poinformowała Komenda Miejska Policji w Sosnowcu. 

Zatrzymany 34-latek

Jeden z zatrzymanych sprawców napadu na kobietę

‧ fot. KMP w Sosnowcu

Okazało się, że to dwóch 34-letnich mieszkańców Sosnowca. Obaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im nawet do 12 lat więzienia. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl