Zamknij

"Strażacy przystąpili do rozwiniętego pożaru". Nie żyje kobieta

24.11.2022 08:42

W nocnym pożarze budynku mieszkalnego w Starogardzie Gdańskim (woj. pomorskie) zginęła 58-letnia kobieta. Mimo reanimacji zmarła w szpitalu. Służby zdążyły ewakuować dwie osoby i dwa psy.

Pożar w Starogardzie Gdańskim
fot. NewsLubuski/East News, zdj. ilustracyjne

Pożar w Starogardzie Gdańskim wybuchł w jednym z budynków po północy w czwartek. Jak przekazał PAP oficer prasowy komendy powiatowej PSP w tym mieście mł. kpt. Michał Swobodziński, zgłoszenie wpłynęło ok. godz. 1:40.

Ogień rozprzestrzenił się w budynku jednorodzinnym przy ul. Bohaterów Westerplatte. Na miejscu strażacy prowadzili nie tylko działania gaśnicze.

Starogard Gdański. W pożarze zginęła kobieta

- Strażacy przystąpili do rozwiniętego pożaru - relacjonował Swobodziński. Dodał, że z budynku ewakuowano dwie osoby: 17-letniego mężczyznę i 58-letnią kobietę oraz dwa psy. - Jedna osoba ewakuowała się przed naszym przyjazdem - stwierdził.

Łącznie trzy osoby trafiły do szpitala. - Mimo reanimacji 58-letnia mieszkanka Starogardu Gdańskiego zmarła - przekazał PAP oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim asp. sztab. Marcin Kunka.

Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej i policja. Nie są znane przyczyny pożaru. Ma to ustalić biegły z zakresu pożarnictwa.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Mirowicz