Zamknij

Dramat podczas przeszukania. Mężczyzna zaczął strzelać do policjantów

29.11.2022 11:13

Strzelanina podczas akcji CBŚP w Straszynie niedaleko Gdańska. "Podczas przeszukania jednego z domów przebywający wewnątrz mężczyzna sięgnął po broń, najprawdopodobniej maszynową, i zaczął strzelać na oślep" - podaje Wirtualna Polska.

strzelanina w straszynie
fot. PIOTR JEDZURA /REPORTER

Strzelanina w Straszynie niedaleko Gdańska. Funkcjonariusze CBŚP prowadzili przeszukanie jednego z mieszkań. Było ono związane ze śledztwem w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wytwarzaniem i handlem bronią oraz amunicją.

W budynku przebywało dwóch mężczyzn i kobieta. Jak podaje Wirtualna Polska, w jednym z pomieszczeń na stole leżał pistolet. Nagle jeden z mężczyzn chwycił za broń i zaczął strzelać.

Strzelanina w Straszynie. Nie żyje mężczyzna, ranny policjant

Gdy policjant próbował odebrać mężczyźnie broń ogniem odpowiedziała funkcjonariusza CBŚP. Mężczyzna został ranny w klatkę piersiową. Mimo akcji reanimacyjnej jego życia nie udało się uratować.

Informacje potwierdziła w rozmowie z PAP Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk. - Na miejscu są prokuratorzy i wykonywane są czynności - przekazała.

W strzelaninie ranny został funkcjonariusz CBŚP oraz mężczyzna przebywający w budynku. Obaj trafili do szpitala. Ich stan nie jest znany.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Wirtualna Polska