Zamknij

Surowy wyrok za śmierć 3-letniego Nikodema. Chłopiec utonął w wannie

PAP
29.11.2022 11:43

Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał we wtorek prawomocny wyrok w sprawie zabójstwa 3-letniego Nikodema z Włocławka. Skazał matkę chłopca na 25 lat więzienia za pomocnictwo. Taki sam wyrok, za zabójstwo dziecka, usłyszał jej konkubent.

Policjanci i podejrzany
fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News (ilustracyjne)

Do śmierci dziecka doszło 30 lipca 2019 roku. Wezwany do mieszkania przy ul. Chopina we Włocławku lekarz stwierdził zgon 3-letniego Nikodema. Po przeprowadzonej sekcji zwłok zarzuty postawiono wówczas 28-letniej Agnieszce S. i jej o cztery lat młodszemu konkubentowi Pawłowi K.

Prokuratura wskazywała, że do powstania ciężkich obrażeń ciała doprowadziła przemoc fizyczna. Ponadto, zdaniem śledczych Paweł K. umieścił chłopca nieprzytomnego w wannie wypełnionej wodą, przez co dziecko utonęło.

Śmierć 3-letniego Nikodema. Zapadł prawomocny wyrok

Matka chłopca pomagała Pawłowi K. w znęcaniu się fizycznie i psychicznie nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem oraz w zamiarze bezpośrednim udzieliła pomocy mężczyźnie do spowodowania przez niego ciężkich obrażeń ciała u dziecka.

We wtorek w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku zakończył się proces odwoławczy w sprawie zabójstwa 3-letniego Nikodema z Włocławka, do którego doszło w 2019 r. Na salę sądową z aresztu nie zostali doprowadzeni oskarżeni 27-letni Paweł K. (ojczym 3-letniego Nikodema) i matka chłopca 31-letnia Agnieszka S.

Sąd podwyższył kary więzienia dla obojga. Paweł K. usłyszał wyrok 25 lat więzienia za zabójstwo, znęcenie się psychiczne i fizyczne, połączone ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa oraz za spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Matce chłopca, za pomocnictwo z zamiarem bezpośrednim, wymierzył karę 25-lat pozbawienia wolności.

Paweł K. będzie mógł się ubiegać o warunkowe zwolnienie z więzienia, po odbyciu 20 lat kary. Wyrok jest prawomocny.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Mirowicz