Zamknij

Pijany 31-latek spowodował wypadek. Wcześniej odebrał dziecko ze szkoły

25.11.2022 15:12

Ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie miał 31-letni kierowca mitsubishi. W takim stanie mieszkaniec powiatu pińczowskiego (Świętokrzyskie) przewoził swoją 9-letnią córkę i spowodował kolizję drogową. Teraz grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Samochód po wypadku
fot. KPP w Pińczowie

Pińczowskich policjantów o kolizji drogowej w miejscowości Skowronno Dolne powiadomił świadek zdarzenia. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący mitsubishi 31-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas, którym poruszał się jadący w przeciwnym kierunku opel.

- Nikomu nic się nie stało, ale do zdarzenia być może by nie doszło, gdyby nie fakt, że kierujący japońskim autem był pod wpływem alkoholu – powiedział asp. szt. Damian Stefaniec z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

Spowodował wypadek. Miał 1,6 promila alkoholu w organizmie

Pierwsze badanie wykazało, że 31-latek miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. - Zachowanie mieszkańca powiatu pińczowskiego było na tyle bezmyślne, gdyż naraził on życie i zdrowie swojej 9-letniej córki, którą przewoził w tym czasie w samochodzie. Po wypiciu alkoholu, przejechał kilkanaście kilometrów po dziecko, aby odebrać je ze szkoły – dodał policjant.

Mężczyźnie grozi teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Już stracił prawo jazdy, a sąd może orzec wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Karą za popełnione przestępstwo oraz wykroczenie kolizji drogowej jest też wysoka grzywna.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl